Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Парагвай переніс посольство до Єрусалима

21 травня, 2018 - 13:55
Фото Reuters

Після США та Гватемали своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима переніс Парагвай. Відкриття посольства південноамериканської країни в Єрусалимі відбулося в понеділок, 21 травня. На церемонії були присутні президент Парагваю Орасіо Картес та прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, повідомляє Reuters.

"Це - історичний день, який зміцнить зв'язки між Парагваєм та Ізраїлем", - сказав під час відкриття посольства Картес. У відповідь Нетаньяху заявив про "історичний день для дружби" між двома країнами.

Картес раніше зазначав, що він прагне перенести посольство до Єрусалима до завершення своєї президентської каденції у серпні, пише The Times of Israel. Рішення Картеса спричинило суперечки в парагвайському політикумі. Майбутній президент Парагваю Маріо Абдо Бенітес зазначив, що з ним не було проведено консультацій щодо рішення про перенесення посольства.

Нагадаємо, 14 травня урочисто відкрилося посольство США в Єрусалимі.

Перенесення посольства відбулося на тлі масових протестів палестинців на кордоні із Сектором Гази. Внаслідок застосування ізраїльськими силовиками вогнепальної зброї проти мітингарів число жертв палестинських протестувальників на кордоні сектора Гази сягнуло 60, сотні дістали поранення.

Крок США з перенесення свого посольства викликав осуд багатьох країн світу. Зокрема держави Євросоюзу обстоюють, що статус Єрусалима має бути визначено на мирних переговорах між Ізраїлем і палестинцями, котрі бачать східну частину Єрусалима столицею своєї майбутньої держави. Ізраїль вважає все місто своєю столицею.

Нагадаємо, першою з країн, яка слідом за США перенесла своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму, стала Гватемала.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...