Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Команда Президента ініціює позачергове засідання ВР щодо виборчого законодавства

21 травня, 2019 - 14:54
Фото: president.gov.ua

Команда Президента Володимира Зеленського пропонуватиме у середу, 22 травня, провести позачергове засідання Верховної Ради для ухвалення змін до виборчого законодавства.

Про це поінформував радник Зеленського Андрій Богдан за підсумками консультацій глави держави з керівництвом Верховної Ради і представниками фракцій, повідомляє Укрінформ.

"Дату проведення позачергової сесії визначає Голова Верховної Ради. Ми будемо пропонувати провести її завтра (22 травня - ред.), оскільки найбільш оптимальний строк публікації указу (про розпуск Ради — ред.), щоб дотримати всі норми Конституції... це саме публікація указу завтра. Можливо, з публікацією треба буде потягнути пару днів для того, щоб провести дострокову сесію і результати голосування підписати й опублікувати, щоб новий виборчий процес почався ще до процесу проведення виборів", - сказав Богдан.

Також про результати зустрічі в Адміністрації Президента України  Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій і груп повідомила прес-служба Адміністрації Президента на офіційному сайті.

Під час зустрічі йшлося про дострокове припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання та призначення дочасних парламентських виборів.

«Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції», – заявив Володимир Зеленський.

Учасники зустрічі також обговорили дату проведення дочасних виборів. Вона залежатиме від того, коли Президент видасть указ про розпуск Парламенту.

Також ішлося про скликання позачергового засідання Верховної Ради для ухвалення змін до чинного виборчого законодавства, зокрема щодо скасування мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єра до 3%.

Крім цього, на зустрічі піднімали питання звільнення українців з російського полону. Володимир Зеленський запропонував провести окрему розмову з представниками команди попереднього Глави держави з цього питання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ