Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Сенцов анонсував нову книгу оповідань

21 травня, 2019 - 15:46
Фото: Reuters

Російська правозахисниця Зоя Свєтова повідомила що розмовляла телефоном з Олегом Сенцовим, який "був бадьорий" і повідомив, що скоро вийде нова книга його оповідань.

Про це Свєтова написала на своїй сторінці в Facebook.

"Щойно поговорила телефоном з Олегом Сенцовим. Він передавав усім велике вітання. І особливе вітання Андрію Звягінцеву (російський кінорежисер - ред.). Сказав, що скоро вийде нова книга його оповідань. Був бадьорий, жартував наді мною, як завжди. Цікавився новим президентом України, тобто, питав, що я про нього думаю. Ось якось так", - написала правозахисниця.

Українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в Криму у травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20-ти років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Затриманий разом з ним активіст Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали. Сенцов відбуває покарання в місті Лабитнангі на півночі Росії, Кольченко перебуває в колонії міста Копейськ на Уралі.

Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях, Сенцов «письмово погодився на прийом їжі». Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».

Правозахисна організація Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням.

25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова й Кольченка до списку політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали більш як 100 тисяч осіб.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ