Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

У Вінниці провели акцію на захист безпритульних собак

21 травня, 2019 - 21:51
Фото надано автором

Щоб познайомити вінничан з підопічними Вінницького муніципального притулку, громадські активісти влаштувати в центрі міста фотовиставку із зображеннями собак, які щодня чекаю на своїх нових господарів. На підсилення – привели двох чотирилапих жителів притулку для «живого спілкування», тобто показати, що вони здорові, ласкаві і можуть бути досить слухняними. А щоб городяни пересвідчилися, що безпритульні тварини швидко можуть стати домашніми, запросили власників собак, які вже взяли у свої родини чотирилапого безхатька і тепер не уявляють свого життя без собаки.

«Питання безпритульних тварин актуальне для будь-якого міста України, Вінниця не виняток, – каже координаторка проекту «Громада на захисті безпритульних тварин». Юлія Бернас. – Деякі з тих чотирилапих, яких ми щодня зустрічаємо на вулиці, народилися безпритульними, але чимало залишилися без даху над головою через колишніх господарів, які викинули їх на вулицю. Розцінюю це як жорстоке поводження з тваринами, за яке передбачене кримінальне провадження. Адже якщо ти приручаєш, то мусиш нести відповідальності. Цією акцією ми прагнемо привернути увагу вінничан до захисту безпритульних тварин, щоб вони знали про те, що в місті працює притулок, де собачки чекають на своїх нових господарів».

У Вінниці вже кілька років поспіль діє програма щодо зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами. В середньому в рік стерилізують до півтисячі собак. Як каже керівник муніципального притулку Іван Левінський, за попередніми підрахунками в місті мешкає щонайменше півтори тисячі безпритульних тварин. З початку поточного року в його стінах побувало 198 собак, з них 83 вже знайшли нових господарів і це позитивна динаміка.

«Сьогоднішня акція спрямована на те, щоб вінничани зрозуміли, що тварина це не іграшка, вона вимагає відповідального ставлення до себе. На фото представлені наші підопічні, для спілкування ми привели дві собаки – вони дуже добродушні. Клички їм не даємо, щоб не звикали, це право майбутніх господарів. Одна з них породи Хаскі, тобто в притулку є й породисті тварини, а це означає, що їх просто викинули на вулицю власники, – визнає Іван Левінський. – У нашому закладу тварини знаходять прихисток, але не надовго. Після стерилізації, вакцинації і карантинного періоду ми повертаємо їх до місць відлову. А хочеться, щоб вони поверталися в родини, до людей, які про них подбають. Так щастить не всім».

Серед щасливчиків, які знайшли люблячу родину, пухнаста Мася. Її власниця Людмили Гут врятувала від живодерів. Жінка розповідає, що нелюди відірвали собаці лапу і тварина звивалася у дворі кілька годин, аж поки діти не подзвонили їй на роботі і не почали благати врятувати собаку.

«Вибору не було, взяла собаку, відірвану лапу і поїхали до ветеринара. Надії на те, що кінцівка приживеться він не давав, наголосив, що тварині потрібен догляд, так у нас з’явилася Мася, бо залишити її на вулиці не могла, – говорить Людмила. – Будучи вже врятованою, вона нам в квартирі народила семеро цуценят. Роздали. Потім її стерилізували. І вже три роки разом. Не знаю, як жили раніше без нашої Масі, це перша розрада у родині – і вислухає, і розвеселить, і заспокоїть».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ