Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Меркель посварилася з Путіним через "трофейні цінності"

21 червня, 2013 - 16:56
Фото: АР

Після участі у Міжнародному економічному форумі Ангела Меркель мала відкрити разом з президентом РФ Володимиром Путіним виставку в Ермітажі, присвячену, зокрема, "трофейним цінностям".

Однак візит Ангели Меркель затьмарений скандалом: заплановану на п'ятничний вечір участь федерального канцлера Німеччини і президента Росії Володимира Путіна у заході в Ермітажі раптово скасували. Як повідомляє агентство dpa, канцлер ФРН і президент Росії мали відвідати церемонію відкриття виставки "Бронзовий вік. Європа без кордонів", що проводиться в рамках програми "перехресних" років Росії та Німеччини. На виставці повинні бути представлені, зокрема, "трофейні цінності", в тому числі Еберсвальдський скарб - найбільше зібрання золотих виробів епохи бронзового століття, яке радянські солдати після закінчення Другої світової війни вивезли з Німеччини.

Берлін, посилаючись на міжнародне право, наполягає на поверненні колекції. Своєю чергою Росія заявляє, що вона заплатила за неї кров'ю своїх солдатів.

Перед вильотом канцлера ФРН німецька сторона оголосила, що ця зустріч не відбудеться і що Ангела Меркель повернеться до Берліна раніше, ніж планувалося. Як повідомив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, всупереч першопочатковому плану, на церемонії відкриття виставки не була передбачена привітальна промова канцлера Німеччини, пише агентство Reuters. У своєму виступі Меркель збиралася торкнутися теми повернення "трофейних цінностей", повідомило dpa джерело з німецької делегації. Із цієї причини напередодні ввечері було прийнято обопільне рішення скасувати участь у заході.

Микола Сірук, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...