Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Терористи захопили шахту "Комсомолець Донбасу"

21 червня, 2014 - 16:24
Фото з архіву "Дня"

Сьогодні об 11:00 терористи на БТР і вантажівці з символікою ДНР увірвалися на територію ДТЕК Шахта "Комсомолець Донбасу". Погрожуючи зброєю, вони поклали співробітників адмінбудівлі обличчям вниз, вилучили мобільні телефони. У цей момент в шахті перебувало 700 осіб. Про це повідомляє прес-служба компанії.
 

Згідно з інформацією, частина представників ДНР увірвалися в адміністративний будинок і, погрожуючи зброєю керівництву шахти, вимагали гроші і транспорт. Оскільки готівкові кошти на шахті були відсутні, ДНРовци проникли в гараж і на автостоянку. У підсумку вилучено майже весь автопарк шахти: 13 КрАЗів для перевезення гірської породи, 5 автомобілів ГАЗ Газель і 4 легкових автомобілі. Також загарбники розкрили два банкомати, що знаходилися на території шахти. Інша частина збройних ДНРовцев заблокувала дорогу до шахти, через що на роботу не змогла потрапити друга зміна шахтарів, близько 800 осіб. Люди спробували пройти через кордон озброєних людей, але ДНРовци відкрили стрілянину.
 

У ДТЕК наголошують: люди в м. Кіровське і на шахті дуже налякані діями загарбників, переживають про забезпечення безпеки роботи підприємства. Шахтарі першої зміни, що знаходилися у момент інциденту під землею, і життя яких в цей момент була схильна небезпеки - обурюються і вкрай обурені діями загарбників. Вони збираються провести мітинг проти дій ДНР.
 

«Це далеко не перший збройне захоплення вугільного підприємства представниками ДНР на території Донецької області. Але сьогодні було збройний напад на одну з найбільших шахт, яка одночасно є надкатегорійні по газовості. На таких шахтах будь стрільба, будь-який вогонь, будь-яка нестабільність - це загроза життю шахтарів. Одноразово в шахті працюють близько 700 чоловік. Будь вибух на поверхні, збій в електропостачанні міг би привести до страшної трагедії », - сказав директор по вугіллю і збагаченню ДТЕК Андрій Смирнов.
 

«Напад на мирних шахтарів, які працюють, щоб забезпечувати світло і тепло в наших будинках, в період перемир'я - це верх неадекватності і цинізму представників ДНР, які називають себе захисниками трудового народу. Ми бачимо, що нічого спільного з інтересами людей у ​​них немає. Про який захист вони говорять, якщо в'їжджають на БТРі на територію шахти? Як вони можуть забезпечити стабільну роботу підприємства, не пускаючи працівників на шахту і влаштовуючи перестрілку? А адже багато шахтарів їм вірили і десь співчували. Зараз люди на собі відчули загрозу, яку несе ДНР. Побачивши це свавілля, шахтарі висловили різкий протест проти дій та діяльності ДНР », - сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
 

У ДТЕК застерігаєть: повторення подібних дій призведе до зупинки шахти, відсутності поставок вугілля на електростанції і руйнування енергосистеми країни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ