Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

В Одесі триває Вишиванковий фестиваль

21 серпня, 2016 - 14:15
Фото автора

Уже традиційне для Одеси святкування Дня Незалежності України цьогоріч розпочалося  20 серпня.

Головною фестивальною локацією, як і в минулі роки, є Приморський бульвар. Убраний в синьо-жовті кольори, він ще здалеку привертає до себе увагу одеситів та гостей міста. Щодня з самого ранку на локації  працює ярмарок, де кожен охочий може знайти для себе бажаний товар: на фестивалі представлені роботи 200 майстрів та майстринь. Найбільше, звісно, вишиванок: чоловічі і жіночі вишиті сорочки з різноманітними орнаментами, сукні з вишивкою ручної роботи та машинною вишивкою, вишиті нитками чи бісером.

Програма першого дня Вишфесту була доволі насиченою. Спочатку одесити взяли участь у квесті «Одеса українська», який пройшов у рамках фестивалю. О 18:00 біля пам’ятника Дюку де Ришельє відбувся один з найкрасивіших заходів фестивалю – показ національного вбрання. Протягом години зацікавлені одесити та гості міста споглядали вишиванки та вишиті сукні від трьох українських брендів. Також у найактивніших глядачок була можливість виграти вишиванку під час конкурсів в перервах між показами.

О 21:00 на тому ж місці відбулась акція вшанування пам’яті загиблих українських воїнів. Небайдужі одесити запалили свічки та виклали з них мапу України, в пам’ять про тих, хто загинув за її незалежність.

Христина ПЕТРЕНКО, Одеса. Фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ