Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

На Вінниччині за найсмачніший борщ змагалися новоспечені молодиці, бабусі та… байкери (фото)

21 вересня, 2018 - 21:00
Фото надано автором

Любителі гастрономічного туризму зібралися сьогодні у селі Правилівка Оратівського району на ХІ Всеукраїнський фестиваль традиційного українського борщу. Під час п’ятигодинного дійства господині з різних куточків області та України презентували 35 рецептів цієї страви. Особливого колориту цьогорічному фестивалю додали байкери, які приготували власний «мандрівний» борщ, а також студенти вінницьких вишів – вихідці з країн Африки, котрих привезли у вінницьку глибинку познайомитися з місцевим колоритом. Традиційно дійство проходило на подвір’ї батьківської хати відомої вінницької журналістки та громадської діячки Ганни Секрет.

«Оригінальні рецепти та борщ на пробу привезли господині з різних регіонів України. Смакували запашну страву під виступи фольклорних співочих колективів, читання гуморесок і танці. Усі учасники частували гостей, а господині розповідали свої секрети приготування. Неодмінною умовою перебування на фестивалі є наявність власної ложки, бо інакше борщу не скуштуєш, – розповідає Ганна Секрет. – Цього року фестиваль помолодів і розширив коло учасників: газдині «в самому соку» відпочивали, а варили борщі і пригощали журі та гостей фесту новоспечені молодиці та дівчати, берегині роду – бабусі. Наробили дива байкери, які приїхали до нас з усієї України. А один із борщів представляли навіть шведи».

Загалом, на фестиваль прибуло  близько 500 учасників, які не тільки підтримували своїх конкурсантів, а й презентували власні авторські борщі в супроводі українських пісень. Також господині презентували різноманітнішу випічку, каші, вареники, галушки, пампушки та інші страви української кухні.

За десятиліття до Правилівки привезли понад 500 (!) видів борщів з різних куточків України. Більшість цих рецептів, а також пісні, вірші і жарти про улюблену страву українців увійшли в авторське видання Ганни Секрет «На борщах зростає Україна», яке вона презентувала торік.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото надано автором

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...