Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Верховний Суд дозволив оформляти паспорта у вигляді книжечки замість ID-карти

21 вересня, 2018 - 19:18
Фото: МОН

Велика палата Верховного Суду дозволила оформляти і видати паспорти України у формі книжечки, якщо громадянин виступає проти виготовлення паспорта в формі картки з безконтактним електронним носієм, що містить його персональні дані.

"Велика палата Верховного суду, розглядаючи справу № 806/3265/17, захистила право особи, передбачене ст.32 Конституції України, в якій, зокрема, закріплено заборону збору, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, окрім визначених законом випадків", - повідомляє прес-служба Верховного суду.

Згідно з повідомленням, до суду з позовом звернулася жителька Житомирської області, яка заперечувала проти виготовлення паспорта громадянина України у формі картки з безконтактним електронним носієм, що містить її персональні дані.

"Впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим. Ті, хто відмовляються приймати ці технології, повинні мати альтернативу - використання традиційних методів ідентифікації особистості", - наголошується в повідомленні суду.

Таким чином, Велика палата Верховного суду прийняла постанову у справі, частково задовольнивши позовні вимоги позивача та зобов'язавши Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати позивачці паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...