Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

На Вінниччині під урожай наступного року посіяли вже 80 % озимини

21 жовтня, 2020 - 17:59

Вінницькі аграрії завершують збирати кукурудзу на зерно та соняшник. На сьогодні качанисту зібрали вже на 65 % площ, а соняшник майже на 90 %. Паралельно триває посівна кампанія під врожай 2021-го року. Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук, станом на 19 жовтня із прогнозованої площі посіву озимих зернових посіяно вже 79 %. Торік на цю дату було 72 % із прогнозованої площі. Аграрії поспішають завершити посівну, щоб упіймати вологу, яка поки що є у ґрунті.

«Озимої пшениці з прогнозованої площі 315 тис. га, посіяно 252 тис. га, що становить 80 %. Дещо менше, до 70 % заклали озимого ячменю. Із прогнозованих 31 тис. га цю культуру посіяно на 22 тис. га. Посів озимого жита завершили всі сільськогосподарські підприємства області. Під цю культуру виділили 1,9 тис. га. Темпи посіву озимини у розрізі окремих культур випереджують минулорічні на 7–17 %», – прокоментував Микола Ткачук.

Загалом у поточному сезоні під урожай 2021-го року прогнозується посіяти 348 тис. га озимих зернових, з яких пшениці озимої 315 тис. га, озимого ячменю 31 тис. га та жита озимого 1,9 тис. га. Крім того, окремі господарства заклали озимий ріпак на 51,5 тис. га.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з архіву авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ