Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Дати введення більш жорсткого карантину у зв'язку з поширенням COVID-19 зараз немає, але такий план обговорюється з мерами, – Шмигаль

21 листопада, 2020 - 16:24
Фото Руслана Канюки, "День"

План введення більш жорсткого карантину в Україні у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції розробляється, проте його введуть тільки в тому разі, якщо не спрацює карантин "вихідного дня", заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Цей план справді розробляється, але – це план Б, якщо не спрацює карантин "вихідного дня". Ми почали публічне обговорення цього плану Б, щоб вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими і передбачуваними для людей і бізнесу. Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч з Радою Церков. Зустрічі й обговорення з бізнесом", – написав Шмигаль в соцмережі Facebook в суботу.

Крім того, розповів прем'єр-міністр, розсилається опитування для мерів про те, які протиепідемічні правила і обмеження вони бачать оптимальними. Також проводяться консультації з епідеміологами та інфекціоністами.

При цьому карантин "вихідного дня" залишається розумною альтернативою локдауну, наголосив Шмигаль.

"Минулі вихідні показали, що люди обмежили свою мобільність, найбільше з моменту весняного карантину. Це означає, що зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами. Відповідно менше шансів, що здорові люди підхопили вірус. Тому, ці та наступні вихідні діятиме карантин "вихідного дня". Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми бачимо цей результат у виході на плато за кількістю хворих", – пояснив він.

"Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, зважений і підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: ніякої дати введення жорсткішого карантину зараз немає", – додав він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ