Почувати себе людиною, почувати себе тим, як ще колись казали, першим творінням Найбільшого Творця, почувати себе свідомим у всіх своїх вчинках та поступованнях — ось основна заповідь людини-европейця.
Улас Самчук, український письменник, журналіст і публіцист, редактор

Посол Франції в Україні вшанував пам’ять загиблих під час Революції Гідності

21 листопада, 2020 - 17:22
Фото: Twitter / Etienne de Poncins

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен вшанував пам’ять загиблих під час Революції Гідності.

Про це він написав у Твіттері, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи з нагоди 7 річниці Революції Гідності, яка розпочалася 21 листопада 2013 на Майдані. Я хочу віддати шану тим, хто виборював свободу і гідність”, - написав він.

Як повідомлялось, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.


Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ