Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

У Вінниці відкрили пам’ятник Небесній сотні та героям АТО

22 січня, 2015 - 17:05
У Вінниці відкрили пам’ятник Небесній сотні та героям АТО
Батьки загиблого на Майдані Максима Шимка

У День Соборності України на Європейській площі, що в центрі міста урочисто відкрили пам’ятний знак Небесній сотні та загиблим героям АТО. Збитий сокіл, який стрімголов летить вниз головою до рідної землі із широко розкритими крилами у формі герб нашої держави, – саме такий символ зображений на стелі. Автором ідеї є молодий вінницький архітектор Владислав Головащенко. За підтримки головного архітектора Вінниці Олександра Рекути, він розробив макет пам’ятного знаку. Втілити задум у життя допомогли приватні підприємці міста. Жодної копійки бюджетних коштів на виготовлення чи встановлення стели з граніту і латуні не було витрачено.

«Для мене це велика честь і відповідальність, бо я розумію, що цей знак, як і годиться, встановлений у людному місці. І кожен вінничанин, який проходитиме повз нього, аналізуватиме мою роботу, – зізнається автор пам’ятного знака Владислав Головащенко. – Водночас відчуваю відповідальність перед тими хлопцями, з якими я стояв на Майдані у криваве Вогнехреща 19 січня минулого року, перед загиблими у Києві і на Донбасі, перед їхніми родинами. Образ, який я створив, виник одразу. Я зобразив його на папері і показав головному архітектору міста Олександру Рекуті. Йому сподобалося. І от після погодження в різних інстанціях, обговорення, проектування і виготовлення пам’ятного знака цей символ людської пам’яті встановили. Це дуже трепетна мить і для мене, і кожного вінничанина».

Відкривати пам’ятний знак доручили матері Максима Шимка та сестрі Героя України Дмитра Майбороди.

«Моя дитина загинула за те, щоб у нас було безхмарне небо. Але у нашій країні продовжується війна, – з сумом у голосі і сльозами на очах визнає мати Максима Шимка Зоя Кузьменко. – Найкращі з кращих падають від куль, своїми серцями землю прикривають, а в селах і містах звучать слова «Герої не вмирають». Бажаю усім українцям довгоочікуваної перемоги. Мрію, щоб ми жили так, як написано у нашій Конституції, щоб кожна людина могла висловити свою думку, влада підтримувала людей, а ми – владу. Низько вклоняюся матерям, чиї діти зараз захищають нашу Україну. Знаю і розділяю ваш біль. Тримайтеся, ми переможемо!».

Сестра загиблого командира екіпажу літака Ан-26 Дмитра Майбороди Ірина наголосила, що жодна держава не має права посягати на суверенітет та територію іншої держави:

«Прошу вибачення у громади, але з вашого дозволу говоритиму російською мовою, щоб потім мої слова перекручували чи неправильно трактували… Я горжусь своим братом, который погиб, как настоящий офицер, настоящий военный, горжусь всеми военными, которые не изменили своей присяге, не перешли на сторону «братского» народу. И хочу сказать одно, какими бы братским не были народи, каждое государство обязано уважать суверенитет другого государства. И никто не имеет права разделять, даже те граждане, которые здесь живут. Если кому-то не нравится в Украине, они давно уже живут в Польше, России, Англии. И никто из них не позволил себе кричать: «Давайте присоединим Львов к Польше, а Закарпатье – к Венгрии». Почему восточная часть Украины решила, что ей это позволено? Если кому-то не нравится – уезжайте куда хотите, а мы останемся на своей земле», – сказала Ірина.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Потім священики різних конфесій освятили стелу і помолилися за Україну.

Оксана СОБКО, Ігор КАРЛИЦЬКИЙ (Фото)

Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ