Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

5 країн підписали меморандум про фінансування судового переслідування винних у катастрофі МН17

22 січня, 2019 - 22:00
Фото: Reuters

У Гаазі представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України підписали міжурядовий меморандум про фінансування судового переслідування винних у катастрофі літака "Боїнг" Малазійських авіаліній, рейс МН17.

"Сторони, які підписалися, домовляються спільно фінансувати процедури, пов'язані із судовим переслідуванням підозрюваних у відповідальності за крах рейсу MH17 у світлі міжнародного характеру трагедії, а також зробити дані процедури якомога доступнішими для всіх родичів жертв", - йдеться в документі, опублікованому на сайті уряду Нідерландів у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з текстом меморандуму, представники п'яти країн створять спеціальний комітет з фінансового нагляду, до складу якого можуть увійти інші держави, громадяни яких загинули в авіакатастрофі МН17.

Комітет здійснюватиме функції фінансового контролю, зокрема, розглядатиме щорічні звіти Мін'юсту Нідерландів, а також розглядатиме і затверджуватиме річний бюджет для тих категорій витрат, які будуть спільно фінансуватися державами-членами комітету.

Даний меморандум діятиме протягом п'яти років з можливістю продовження на дворічні періоди.

Як повідомлялося, 27 грудня Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму про взаєморозуміння між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів про фінансову підтримку судового переслідування винних в аварії літака "Боїнг" Малазійських авіаліній, рейс МН17, 17 липня 2014 року.

На підписання даного документа з української сторони був уповноважений посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...