Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Мей представила "План Б" щодо Brexit у британському парламенті

22 січня, 2019 - 10:01
Фото: Getty Images

Прем'єр-міністер Великої Британії Тереза Мей у понеділок, 21 січня, презентувала у британському парламенті "План Б" щодо Brexit - виходу країни зі складу Європейського союзу.

Про це повідомляє DW.

Суть плану полягає у відновленні переговорів з Брюсселем стосовно прикордонного контролю між Північною Ірландією та Республікою Ірландія.

Мей додала, що протягом цього тижня планує організувати додаткові переговори щодо цього питання в парламенті, зокрема з представниками північноірландської Демократичної юніоністської партії (DUP). Результат цих дискусій вона згодом представить Брюсселю.

Тереза Мей уточнила, що виключає можливість проведення повторного референдуму про Brexit та перенесення терміну виходу Великої Британії з ЄС на іншу дату.

Таким чином Мей намагалася здобути підтримку парламенту, який 15 січня 2019 відхилив узгоджену її урядом угоду про вихід з ЄС, щоб уникнути невпорядкованого Brexit.  Проте реакція на її виступ у парламенті була переважно негативною. За словами лідера опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіна, Мей відмовляється визнавати реальну ситуацію навколо її угоди.

Прихильники Brexit, у свою чергу, відкидають досягнуту з Брюсселем домовленість про те, що Британія залишиться в митному союзі з ЄС, якщо про інше не буде домовлено на кінець перехідного періоду. На думку противників угоди, це прив'яже Сполучене Королівство до Євросоюзу.

Голосування у парламенті щодо "Плану Б" Терези Мей має відбутися  29 січня

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: DW

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ