Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

У Вінниці півтисячі молодих людей вишикувалися у формі слова «Соборність»

22 січня, 2019 - 13:08
Фото з архіву "Дня"

Масштабний флешмоб «Єдина країна», присвячений 100-річчю Акту Злуки і Дню Соборності України, відбувся сьогодні, 22 січня, на Європейській площі Вінниці. У ньому взяли участь щонайменше півтисячі студентів вінницьких вишів та коледжів. Взявши у руки прапорці України, вони вишикувалися у формі слова «Соборність» і разом з глядачами дійства виконали гімн України.

«Напередодні в усіх 45 опорних школах Вінницької області пройшли «уроки Соборності» за участю реконструкторів з «Центру історії Вінниці». А вчора подібні «живі» флешмоби відбулися в усіх районних центрах Вінниччини. На головних площах міст і містечок учні місцевих шкіл (чи просто небайдужі жителі) викладали написи слів «герб», «прапор», «мова», «сила», «душа», які пов’язані із соборністю, – коментує директор департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Вінницької ОДА Світлани Василюк.

У Вінниці флешмоб тривав не більше півгодини, об’єднавши щонайменше півтисячі студентів. Одна з учасниць дійства, студентка 4-го курсу вокального відділу Вінницького коледжу культури і мистецтв імені Леонтовича Олена Гернега каже, що перебувати у велике державне свято у центрі міста, у колі однодумці, не просто класно, а почесно.

«Коли нам сказали про участь у цьому флешмобі, одразу подумала: «Класно, прогуляємо пари!», але після вчорашньої репетиції, я зрозуміла, настільки це історично значимо бути у цей день, у цьому місці – на головній площі свого міста, – ділиться враженнями дівчина. – День Соборності – велика подія для нашої держави. 100 років тому вона об’єднала і оце єднання як ніколи важливе сьогодні. Кожен має усвідомити, що Україна єдина. А наша сила у єдності та соборності».

Як писав «День», у рамках відзначення державного свята вінничанам презентували виставку архівних документів та влаштували загальноміський квест «Єднання заради Незалежності» на знання подій 100-річної давності. Також відбулося покладання гірлянд до кількох меморіальних знаків, які розташовані у Вінниці. Вшанування пройде біля меморіальної дошки І Уряду Української Народної Республіки, який тричі перебував у Вінниці, бюста Михайла Грушевського, пам’ятника голові Директорії УНР, отаману війська УНР Симону Петлюрі, меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді Директорії, меморіального знаку Начальній Команді Української Галицької Армії, пам’ятника Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА, а також біля відкритої у 2017 році меморіальної дошки на честь сотника армії УНР Семена Якерсона.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...