Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Вінничани з відбитків долонь створили 11-метровий прапор України

22 січня, 2020 - 14:18
Фото авторки

До Дня соборності молодь міста зініціювала патріотичний флешмоб у центрі Вінниці. На площі Героїв Небесної Сотні вони розгорнули одинадцятиметровий сувій паперу, на якому усім перехожим пропонували залишити відбитки свої долонь жовтого і блакитного кольору.

Охочих долучитися до символічної акції виявилося чимало. Аби учасники флешмобу не забруднилися, їм роздавали одноразові гумові рукавички і вологі серветки. За пів години 11-метрове полотно перетворилося на прапор України. У такий неформальний спосіб організатори намагалися нагадати городянам, що лише тримаючись міцно одне за одного – ми сильні»

«Створення одинадцятиметрового національного прапора з  відбитками долонь вінничан – це символ єдності нашої країни, яка сьогодні відзначає День Соборності, – каже начальниця відділу молодіжної політики Вінницької міської ради Юлія Мончак. – У такий неформальний спосіб ми хочемо нагадати, що незалежність нашої держави – у наших руках і у єдності наша сила. Полотно з жовто-блакитними відбитками вінничан стоятиме на площі до вечора, тобто кожен охочий зможе прийти і долучитися».

Ідея «скріпити долоньками» вінничан на головній площі міста належить Молодіжної ради Вінниці. Реалізувати її вдалося за підтримки відділ молодіжної політики Вінницької міської ради та Центру підліткових клубів за місцем проживання.

Нагадаємо, сьогодні відзначається День Соборності України відзначається. 22 січня 1919 року був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ