Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Справа Гандзюк: болгарський суд дозволив екстрадицію Левіна

22 лютого, 2020 - 14:23
Фото: gramofona.com

Бургаський обласний суд дозволив екстрадувати до України Олексія Левіна (Москаленка), якого підозрюють у спів організації нападу на херсонську активістку і чиновницю Катерину Гандзюк.

Про це ввечері 21 лютого повідомило бургаське видання gramofona.com, описуючи деталі судового засідання.

Зазначається, що місцевий адвокат Левіна намагався відкласти екстрадицію. Серед висунутих аргументів були погані умови ув’язнення в Україні. Сам Левін відмовлявся повертатися в Україну, бо, на його думку, тут йому загрожують тортури в таємній в’язниці. При цьому Левін висловив готовність допомагати слідству з Болгарії. Він заперечує свою вину.

Суддя Катя Георгієва відхилила аргументи адвоката як необґрунтовані. Вона зазначила, що Левіна ще не засуджено і тому немає підстав розглядати умови його тримання у в’язниці. 

«Немає жодних причин чи доказів, які б підтверджували, що особу в Україні будуть піддавати насильству, катуванню чи жорстокому, нелюдському поводженню або приниженню гідності, або що її права, пов’язані з кримінальним переслідуванням відповідно до вимог міжнародного права, не гарантуються», – цитують рішення суду болгарські журналісти.

Рішення суду Бургаса про дозвіл на екстрадицію може бути оскаржене адвокатом Левіна протягом семи днів.

Нагадаємо, Олексія Левіна затримали у м. Бургас 24 січня цього року. Місцевий суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 40 днів. 

Олексію Левіну оголосили підозру в організації нападу на Катерину Гандзюк взимку 2019 року. З грудня 2018 року Левін перебував у міжнародному розшуку. За версією слідства, він діяв за дорученням голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, який є головним підозрюваним по справі. Нараз слідство по Мангеру призупинене, але не завершене.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ