Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Стала відома дата референдуму про незалежність Шотландії

22 березня, 2013 - 09:45

Глава шотландського регіонального уряду Алекс Селмонд 21 березня заявив, що референдум з питання про незалежність Шотландії пройде 18 вересня 2014 року.

За словами Селмонд, люди, що мають право голосу, повинні відповісти лише на одне питання: «Чи повинна Шотландія бути незалежною державою?». Відповідну заяву голова уряду зробив під час засідання місцевого парламенту, представляючи законопроект про проведення голосування з питання про незалежність.

Селмонд підкреслив, що нинішнє покоління шотландців отримало величезний привілей: «самостійно визначити майбутнє своєї країни на довгі роки».

Ліва опозиція, що виступає за збереження Шотландії у складі Великобританії, розкритикувала вибір дати, визнавши її надто віддаленою. На думку лейбористів, Селмонд свідомо відсунув дату референдуму, оскільки розуміє, що зараз його ідея про незалежність не отримала б підтримку більшості.

За останніми опитуваннями громадської думки, співвідношення прихильників і противників незалежності становить приблизно 30 на 45. Решта шотландці поки не визначилися зі своїм ставленням до цього питання.

Прихильники незалежності, однак, сподіваються, що їм вдасться залучити додаткові голоси за рахунок поширення права голосу на людей, що досягли 16-річного віку. Відповідний законопроект також вже підготовлений до розгляду парламентом.

Оскільки Селмонд і його прихильники, які підтримують незалежність, володіють більшістю в парламенті, обидва законопроекти, швидше за все, будуть прийняті.

У разі схвалення їх ідей на референдумі, незалежність буде формально проголошена в березні 2016 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Lenta.Ru
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ