Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Адвокати оскаржили продовження арешту полоненим у РФ українським морякам

22 квітня, 2019 - 15:00
Фото: Reuters

Захист військовополонених українських моряків подав у належний термін апеляційні скарги на постанови Лефортовського районного суду Москви (РФ) про продовження термінів тримання під вартою стосовно військовополонених.

"Адвокати оскаржили незаконні постанови суду першої інстанції, зазначивши, що захоплені російською владою військові моряки є військовополоненими і перебувають під захистом III Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року "Про поводження з військовополоненими" і не мають міститися в СІЗО, оскільки це є тривалим конвенціональним порушенням з боку російської влади", - повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що всі скарги подано у встановлений законом термін.

Крім того, адвокат повідомив, що захист оскаржив відмову суду передати справи на розгляд до військового суду, як того вимагає III Женевська конвенція.

"Очікується, що апеляційна інстанція - Московський міський суд призначить дати розгляду апеляційних скарг і проведе судові засідання в травні", - підсумував М.Полозов.

Як повідомлялося, 17 квітня Лефортовський суд Москви продовжив до кінця липня терміни арешту 24 українським морякам, заарештованим після силового захоплення російськими силовиками в районі Керченської протоки восени 2018 року.

Усі моряки заявили слідству, що є військовополоненими.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула всім полоненим українським морякам обвинувачення в "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або з застосуванням насильства чи загрози його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

15 і 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив термін тримання під вартою українським морякам до 24 квітня 2019 року.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ