Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Активісти зі Сходу України провели пікет під АП щодо соціальних проблем Донбасу

22 липня, 2014 - 16:03
Фото Олександри Дворецької з соціальних мереж

Активісти зі сходу України провели під Адміністрацією президента акцію щодо ситуації на Сході.

"Кожен день терористи з гармат і мінометів в Луганську розстрілюють десятки мирних українців. Згідно зі звітом Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), опублікованого 19 липня, в Луганській області з початку літа загинули 250 мирних жителів, ще 850 постраждали. Реальне число жертв серед мирного населення перевищує ці цифри", - зазначають у зверненні до президента луганчани.

"Обласний центр методично стирають з лиця землі озброєні до зубів іноземні диверсанти і їхні найманці. У підвалах і питочних в заручниках у терористичних організацій містяться сотні патріотів і простих громадян, визволенням яких з полону сьогодні займаються лише приватні особи і волонтерські організації. І з кожним днем у луганчан тануть останні надії на порятунок", - додають активісти.

За їхніми словами, в українське суспільство впроваджений стереотип про поголовну підтримки луганчанами сепаратистів, що є кричущою брехнею. "По суті, жителі міста опинилися в заручниках у терористів і зрадників з числа місцевої еліти", - зауважують вони.

Активісти просять президента надати моральну підтримку тим, хто сьогодні намагається вижити під обстрілами і сподівається на швидке звільнення міста силами АТО; вшанувати пам'ять загиблих і оголосити загальнонаціональний траур.

Луганчани вимагають організувати системну роботу держави щодо звільнення заручників; говорити правду про події у Луганській та Донецькій областях, не замовчувати реальну кількість жертв серед військових і мирного населення, не розповідати про перемоги, яких немає; провести об'єктивне розслідування і притягнути до відповідальності винних у збройних захопленнях адміністративних будівель, цивільних і військових об'єктів серед продажних силовиків і представників так званої місцевої "еліти"; розробити і прийняти ефективний закон про захист прав внутрішньо переміщених осіб, організувати системну підтримку біженцям.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ