Найсерйозніший недолік телевізора в тому, що у нього немає другої сторінки.
Арт Бухвальд, американський журналіст, колумніст «The Washington Post», лауреат Пулітцерівської премії

У Луцьку почали перемовини про приєднання навколишніх сіл

22 липня, 2015 - 16:20

Жодне прилуцьке село наразі не виявило бажання у рамках територіальної реформи об’єднатися з містом, навіть якщо це обласний центр Волині. Ці села доволі багаті, з гарною інфраструктурою, і практично тут вже зайняті всі землі. Свого часу міська влада через вайлуватість втратила землі, які могли б бути резервом для розвитку. Тож село Липини межує просто з міською вулицею, по якій їздять тролейбуси... Проте резерви для розвитку міста ще є, і одним із них є землі Жидичинської сільської ради. Тому у разі приєднання місто пообіцяло значне покращення сільської інфраструктури. Про це говорили заступники луцького міського голови на зустрічі з жидичинським сільським головою і депутатами.

Якщо мешканці  Жидичина, Кульчина і Липлян погодяться на об’єднання з Луцьком, місто обіцяє зробити асфальтовану дорогу до Липлян (3,5 км), довести Жидичинський фельдшерсько-акушерський пункт до стандартів міста, наповнивши його сучасною діагностичною та лікувальною технікою і зробивши не гіршим, ніж у місті, зробити централізовану каналізацію в селі Жидичин, відкрити в Жидичині філію Центру надання адмінпослуг, де селяни зможуть отримувати дозволи, довідки та інші документи і не їхати у Луцьк, скоригувати маршрут приміських автобусів, який проходить через Кульчин, Жидичин і Липляни таким чином, щоб вони їхали через центр міста. Прагнення об’єднатися з селами пояснюють тим, що місто мусить мати перспективу для розвитку, бо треба будувати і житло, і супермаркети, і розвивати виробництво. Вільні ділянки, які є, за нинішніх темпів розвитку забудують за п’ять-сім років.

«Ми ж хочемо, щоб місто росло, а молоді лучани мали де жити, щоб сюди надходили інвестиції, приїздили висококласні спеціалісти і мали можливість жити і працювати. На землях запасу можна будувати технопарки, гіпермаркети на зразок «Епіцентру», великі заводи, де працюватимуть люди. І люди здобудуть багато переваг. Згідно з бюджетними реформами, гроші «йтимуть за людиною». Тобто об’єднана територіальна громада претендуватиме на більшу медичну й освітню субвенцію», – каже секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко.

Цієї суботи у Жидичині організовують загальний збір, на який вмовляти селян щодо приєднання приїде луцький міський голова Микола Романюк. Як сказав Сергій Григоренко, навіть у разі позитивного рішення селян реальне об’єднання може статися не раніше осені 2017 року, доки буде проходження всіх необхідних процедур. Утім, якщо жидичинці таки погодяться на об’єднання з обласним центром, мерія обіцяє пролобіювати надходження на 2016 рік  мільйона гривень із держбюджету для Жидичинської сільської ради.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

Новини партнерів

Loading...