Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Супрун розповіла, як уберегтися від зараження після укусу кліща

22 липня, 2018 - 21:53
Фото з архіву "Дня"

Очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як уберегтися від зараження після укусу кліща та що робити при перших симптомах хвороби Лайма.

Про це вона написала у Facebook.

Супрун рекомендує для захисту від кліщів обирати правильний одяг та уважно ставитися до будь-яких комах на тілі, одязі чи інших предметах.

Кліщі можуть переносити збудників хвороби Лайма. Процес зараження під час укусу кліща триває від одного до двох днів. Проте інкубаційний період хвороби може тривати набагато довше.

Супрун рекомендує після прогулянки протягом кількох днів ретельно оглядати себе та дітей, особливо ділянки тіла, вкриті волоссям. Характерна ознака хвороби — почервоніння колами, яке “нагадує стрілецьку мішень”.

“Таке почервоніння шкіри є найбільш типовим симптомом (в 70-80% випадків), проте воно з‘являється не у всіх. Тому дуже важливо звертати увагу на прояв інших симптомів: підвищення температури тіла, озноб, біль без явної причини, а також набряк лімфатичних вузлів чи суглобів”, — написала Супрун.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...