Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається.
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

У Кенії міжнародна група археологів виявила найдавніше масове поховання

22 серпня, 2018 - 10:23
Фото: sciencealert.com

Міжнародна група археологів виявила в Кенії найдавніше масове поховання віком п'ять тисяч років, яке називають Північним стовпом Лотагама.

Як повідомляє Science Alert, масивне, монументальне кладовище, найперше і найбільше у своєму роді в Східній Африці.

У похованні під пагорбом діаметром близько 30 метрів оточеним валунами вчені виявили останки 580 осіб, причому в могилі знайшли скелети чоловіків, жінок, літніх людей і дітей.

Дослідники вважають, що поховання належить раннім африканським племенам скотарів. Дивно, що люди поховані однаково, без будь-яких відмінностей і спеціального ставлення. Тому вчені припустили, що представники племені жили егалітарною громадою, без соціального розшарування.

Підкреслюється, що це нетипово для поховань, так як часто племена дотримувалися поділу на класи.

"Цей пам'ятник змінює наші уявлення про монументальні споруди. Він демонструє відсутність зв'язку між монументальністю і заредженням ієрархії, змушуючи нас шукати інші наративи соціальних змін", - уточнила археолог Елізабет Савчук з Університету Стоуні-Брук і Інституту науки про людину в Німеччині.

Ні одне з тіл, закладених в общинній гробниці, не було поховане з будь-якими  преференціями або відмінностями, всі люди були поховані з особистими прикрасами, що включають кам'яні підвіски, сережки та інші предмети, і вони розподілені приблизно однаково по всій могилі.

Повідомляється, що місцевий цвинтар у регіоні, відомому як басейн Туркана, використовувався десь 5000 і 4300 років тому.

Дослідники припускають, що могила могла бути заснована в період екологічних і соціальних змін.

Площа розкопаного кладовища становить 120 метрів.

Новини партнерів

Loading...