...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

Джонсон робить останню спробу провести Brexit-угоду через парламент

22 жовтня, 2019 - 11:41
Фото Reuters

Уряд Великої Британії представив парламенту новий законопроект про вихід країни з Євросоюзу, заснований на досягнутому 17 жовтня угоді про умови виходу королівства з ЄС

Про це повідомляє Еспресо із посиланням на телеканал Sky News.

Документ містить 110 сторінок, а пояснення до нього займають ще 125 сторінок. Увечері понеділка, 21 жовтня, депутати приступили до першого читання законопроекту. Кабмін відвів на розгляд законопроекту Палатою громад всього три дні, щоб встигнути здійснити Brexit до 31 жовтня.

Після цього документ розгляне Палата лордів, потім його передадуть на підпис королеві Єлизаветі II.

У тексті законопроекту є пункт про те, що він може бути прийнятий в рекордно короткий термін, хоча на розгляд парламентом міжнародних домовленостей має відводитися мінімум 21 день.

В іншому пункті законопроекту скасовується необхідність проводити окреме парламентське голосування про затвердження угоди з ЄС. Уряд пояснює, що угода буде вважатися схваленою парламентом за фактом прийняття закону в другому читанні, яке має відбутися вже у вівторок.

Однак для затвердження документа може виникнути ряд перешкод. Так, парламентарії у вівторок, 22 жовтня, можуть оскаржити сам графік, на якому наполягає уряд. Деякі парламентарії вже заявляють, що не можна приймати такий важливий закон за три дні.

Також можуть виникнути поправки до закону, які захоче внести опозиція. Частина з поправок буде запропонована уже перед другим читанням, проте очікується, що основні внесуть перед третім, яке очікується в середу або четвер.

Також опозиція може спробувати прив'язати схвалення законопроекту до проведення дострокових виборів у парламент, повторного референдуму про Brexit або зміни умови угоди з ЄС, домагаючись збереження членства Великої Британії в митному союзі ЄС. Таким чином кабмін сам може зняти документ з голосування.

Якщо законопроект у другому читанні відхилять або в його текст внесуть суттєві поправки, то це може означати відстрочку Brexit на кілька місяців.

Нагадаємо, 17 жовтня Велика Британія та ЄС дійшли згоди щодо нової угоди про умови Brexit. Саміт ЄС схвалив нову угоду, проте британський парламент проголосував за те, щоб відкласти рішення щодо угоди Бориса Джонсона, змусивши його попросити Євросоюз відкласти Brexit. Голова Європейської ради Дональд Туск отримав від прем'єр-міністра Великої Британії лист із проханням щодо перенесення Brexit, однак Борис Джонсон також написав Туску другого листа, в якому розкритикував відтермінування Brexit.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ