З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Росія, Іран і Китай намагаються втрутитися у вибори в США 2020 року, - Цукерберг

22 жовтня, 2019 - 10:39
Фото Reuters

Росія, Іран і Китай намагаються вплинути на вибори 2020 року, заявив у понеділок головний виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг.

"Наразі ми бачимо, як Росія, Іран і Китай все активніше і, використовуючи все більш витончені тактики, намагаються втрутитися у вибори", - сказав Цукерберг в інтерв'ю телеканалу NBC News, говорячи про президентські вибори 2020 року.

Тим часом, він запевняє, що Facebook вдасться забезпечити необхідний захист від втручання, оскільки з 2016 року компанія зіграла важливу роль у запобіганні спроб вплинути на вибори в різних країнах світу, зокрема у Франції, Німеччині, а також в Індії і Бразилії.

"Ми здатні оперативно виявляти спроби втручання і вживати необхідних дій", - зазначив глава Facebook. Він підкреслив, що "наші системи сьогодні набагато досконаліші, ніж у минулому".

Раніше в понеділок компанія оголосила про те, що видалила чотири мережі акаунтів і груп у Facebook і Instagram, які були залучені в "скоординовану неавторизовану поведінку". Група акаунтів була видалена в рамах компанії з боротьби з дезінформацією і впливом на виборчі процеси.

У Facebook повідомили, що три з чотирьох мереж мали іранське походження, ще одна - російське.

"Вони були націлені на користувачів США, Північної Африки і Латинської Америки... У кожному з цих випадків люди, які займалися цією діяльністю, координували свої дії між собою і використовували фейкові акаунти, щоб видавати себе за інших. Це і стало підставою для наших дій", - наголошується в повідомленні Facebook.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ