Завдання державного діяча — зачути ходу Бога, який крокує історією, і спробувати вхопитися за по́ли його одягу, коли він проходитиме повз.
Отто фон Бісмарк, державний діяч і дипломат Пруссії та Німеччини, перший канцлер Німецької Імперії

Притулок «Сіріус» святкує 20-річчя

22 жовтня, 2020 - 12:25

21 жовтня найбільшому притулку для тварин в Україні виповнилося 20 років. Завдяки архітектурному бюро AIMM і меценату, який підтримує притулок, до цієї дати вдалося запустити перший модуль простору "майбутнього" для зустрічі тварин зі своєю новою сім'єю. Завдяки реконструкції організатори створять модель сучасного поліфункціонального притулку, в якому процес адопціі тварин стане більш комфортним, і, як результат, дозволить тваринам легко знайти свою людину. Створену модель можна буде застосувати до будь-якого притулку в Україні. З місця проживання вони можуть бути реконструйовані в місце тимчасового перебування і підготовки безпритульних тварин до життя в новій сім'ї.

Наразі притулки знаходяться в постійному пошуку пожертв, щоб забезпечити тварин їжею та вакцинами, зробити обробку від паразитів, підтримати технічний стан вольєрів. Кожен день, незважаючи на те, що місць в притулках не збільшується, туди надходить багато кількість тварин. Вважається нормальним, що тварина проживає в притулку все життя.

«Кількість безпритульних тварин щодня збільшується. Часто через відсутність стерилізації та неготовність людей надати потрібний догляд пухнастику або потребу в його лікуванні, відсутності системи ідентифікації тварин на державному рівні. Отримуємо замкнуте коло. Тому ми прийняли рішення на своєму прикладі створити новий формат, де кожна тварина буде мати можливість зустріти свою людину. Ми хочемо створити простір, комфортний для перебування як людей, так і тварин. Де тварина буде перебувати тимчасово, отримувати необхідну підготовку і зможе адаптуватися до життя в новій сім'ї», - каже Олександра МЕЗИНОВА, директорка притулку Сіріус.

Зараз багато людей не наважуються брати тварину з притулків тому, що вибрати свого вихованця, дізнатися про його звички, зрозуміти, які кроки потрібно зробити для його адаптації, просто неможливо. Притулки знаходяться на межі виживання і боротьби за життя кожного з чотирилапих. В Європі вже створена система адопціі, яка допомагає організувати територію притулку, як комфортний простір, де можна і навчитися, і отримати консультації зоопсихолога і ветеринара. Де можна просто приємно провести час і знайти свого відданого друга. Організатори проекту вивчили різний досвід і розробили проект реконструкції, враховуючи всі потреби.

Спроектована територія комплексу займає площу 4 гектари і охоплює весь функціонал для догляду за тваринами і пошуку їм нового будинку, включаючи гуртожиток для співробітників. На території комплексу будуть розташовані ветеринарна клініка, господарська будівля для догляду за тваринами і територією, пункт прийому нових чотирилапих, карантинна зона і простора територія для вигулу собак.

«Модульний тип вольєрів дозволяє виконувати роботи поетапно. Чарунки спроектовані таким чином, щоб робочі притулку могли без зайвих зусиль прибрати за тваринами, годувати і поїти їх, при цьому всі процеси були максимально приховані від очей відвідувачів. У той же час біля кожного модуля є двір, де тварини можуть вільно по черзі або разом бігати всередині осередку,» - розповідає Анна ІСКІЕРДО, креативний директор архітектурного бюро AIMM.

Для збору коштів на реалізацію проекту створено спеціальну освітню програму, де на прикладі пса-блогера Гермеса, в гумористичній формі, розповідається про сприйняття тваринами тієї чи іншої ситуації з сімейного життя у колі людей, і про весь спектр емоцій котів і кішок. Уже в цю суботу притулок для тварин «Сіріус» запрошує всіх у гості. Разом ми зможемо подивитися новий модуль, подбати про котиків та собачок, підготувати вольєри до зими та відсвяткувати наше двадцятиріччя.

Приймаємо подарунки та чекаємо у гості: https://www.facebook.com/events/1251128418582341/permalink/1251156405246209/

Юлія ГУСЄВА

 

Реквізити для збору коштів на реконструкцію 

Отримувач: ГО ПРИТУЛОК ДЛЯ ТВАРИН СIРIУС

Код отримувача:  42703881

IBAN: UA733052990000026001016804009 

АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ