Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

У Тернополі до річниці Революції Гідності нагородили ветеранів ОУН-УПА, яких визнали борцями за Незалежність України

22 листопада, 2019 - 12:41
Фото автора

До Дня Гідності і Свободи перших 15 ветеранів ОУН-УПА і саме з Тернопільської області на державному рівні визнали борцями за Незалежність України у ХХ столітті та учасниками бойових дій. 21 листопада посвідчення та відзнаки отримали Анна Рогач, Олена  Господарська, Ігор Олещук. Вручення відбулося на площі Героїв Євромайдану, де пройшов мітинг-реквієм з нагоди 6-ї річниці Революції Гідності та покладання квітів до пам’ятника Небесній Сотні.

«Український народ 28 років чекав на цю подію, щоб особи, які у ХХ столітті боролися за українську державу, були визнані на державному рівні учасниками бойових дій», - наголосив заступник голови Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих Ігор Олещук.

Ігор Олещук громадсько-політичний діяч, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політичних в'язнів, у 17-річному віці його заарештували, засудили на 25 років таборів суворого режиму. Після смерті Сталіна термін покарання зменшили до 8 років. Ігор Олещук все життя досліджує масштаби Сталінських репресій, є автором, редактором-упорядником низки наукових книг на цю тему. Свою громадську-політичну діяльність Ігор Олещук присвятив захисту прав воїнів ОУН-УПА, політичних в’язнів, які боролися за Незалежну Україну.

- Залишилося дуже мало людей, які у ХХ столітті зі зброєю у руках захищали Україну, були розвідниками та інформаторами, зв’язковими, медсестрами Червоного хреста, утримувачами  криївок. Повстанська армія упродовж 12 років, між 1942 і 1954р., боролася у дуже складних умовах. Нас багато було в таборах і після смерті Сталіна ми продовжували боротись, відбувалися наші повстання, - зазначив Ігор Олещук. - На жаль, вже 6-тий рік на сході нашої держави триває війна, яку  розпочала з нами Російська Федерація. Щоб не програти її, нам треба об’єднувати український народ, всіма силами на громадському, державному рівнях укріпляти українські збройні сили, нам треба думати про авторитет нашої держави. Тільки спільними зусиллями можна зберегти українську державу.

Ігор Олещук під час нагородження зачитав присягу воїна УПА: «Я - воїн української повстанської армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь своєю честю і совістю перед великим українським народом, перед святою землею українською, перед пролитою кров’ю усіх найкращих синів України та перед найвищим політичним проводом народу українського, боротись за повне визволення українських земель і українського народу від загарбників та здобути українську, самостійну, соборну державу. У цій боротьбі не пожалію життя і буду битись до останнього віддиху і остаточної перемоги».

Тамта Ґуґушвілі, фото автора

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ