Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Валентин Сильвестров написав свій варіант Гімну України (аудіо)

23 січня, 2014 - 13:32
Фото з архіву "Дня"

Український композитор Валентин Сильвестров написав свій варіант Гімну України та «Різдвяний псалом» під впливом подій на Євромайдані.

“…Нещодавно я прийшов додому з Майдану і написав свій варіант Гімну України, на ці ж слова. Я ні на що не претендую, просто такий відгук. Гімн Михайла Вербицького дуже хороший, і, знаєте, дивне відчуття: коли люди співають його на майдані, без супроводу, він все краще і краще починає звучати. Я його давно знаю, але зараз, коли слухаю, виникає відчуття, що в душі неначе крила виростають. Я присвятив Майдану два хори а капела — «Гімн» і «Різдвяний псалом». Назвав їх — «Присвячення Майдану. Київ-2014 рік». У «Гімні» є фонеми дзвонового дзвону. Коли розганяли Майдан, били у дзвони, і це був другий випадок за всю історію Михайлівського монастиря. Дзвонар, який бив у дзвони, розповів, що першого разу це відбувалося під час татаро-монгольскої навали 1240 року. І у мене в музиці є інтенсивний набат — алюзія цих подій. Можливо, хор Миколи Гобдича коли-небудь їх виконає…”, - сказав він нещодавно в інтерв'ю "Дню".

Читайте також: Валентин СИЛЬВЕСТРОВ: «Читайте Шевченка, доки не пізно...»

Слухайте також аудіопоезію Тараса Шевчека у виконанні Олександра Биструшкіна

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ