Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

Кулеба: Євросоюз має ввести проти РФ санкції за порушення прав людини в Криму

23 лютого, 2021 - 21:13
Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Європейський Союз має застосувати до Росії за порушення прав людини в окупованому Криму такий самий правозахисний санкційний механізм, як і за арешт російського опозиціонера Олексія Навального.

Як повідомляє Укрінформ, про це Кулеба заявив на спільній з литовським колегою Габріелюсом Ландсбергісом пресконференції у Києві.

Кулеба розповів, що Ландсбергіс прилетів до Києва після засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, тому під час їхньої розмови з ним багато уваги приділялося питанням взаємодії між ЄС та Україною.

«Ми позитивно оцінюємо рішення Європейського Союзу застосувати санкції проти Російської Федерації у відповідь на арешт Олексія Навального. Але я скористався нагодою, щоб підтвердити своєму литовському колезі моє глибоке переконання, що правозахисний санкційний механізм ЄС має бути застосований до порушників прав людини в окупованому Криму», - сказал Кулеба.

Він додав, що очільники МЗС України та Литви взяли сьогодні участь в онлайн-дискусії щодо ситуації з правами людини в окуповуваному Криму, який проводила Рада ООН з прав людини.

Кулеба також поінформував, що обговорив з литовським колегою ситуацію в Білорусі і останню зустріч президента РФ Володимира Путіна і Олександра Лукашенка.

Він зазначив, що обох міністрів непокоїть ситуація в Білорусі, оскільки, це «наш сусід, не чужа нам країна».

Напомним: міністри закордонних справ ЄС прийняли 22 лютого політичне рішення щодо застосування обмежувальних заходів проти чотирьох російських посадовців, які були причетними до протиправних дій щодо російського опозиційного політика Олексія Навального і його арешту, а також до придушення мирних демонстрацій на його підтримку. Нові санкції проти Росії мають бути затверджені країнами-членами ЄС за тиждень.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ