Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Гурт «Роги» Львівського театру імені Марії Заньковецької поїде на схід України

23 березня, 2016 - 13:59
Фото «Дню» надав Тарас ЛИСАК

У турі, що триватиме з 31 березня по 4 квітня, – Сєвєродонецьк, Сватове, Краматорск, Кремінна та Слов'янськ. Про це «Дню» розповів директор-розпорядник театру Тарас Лисак, водночас – продюсер кавер-гурту. Разом із заньківчанами гарний настрій нашим бійцям створюватиме соліст Львівської опери Олег Лихач. У концертній програмі – світові та українські хіти і популярні оперні арії, а ще – пісні Андрія Кузьменка (Скрябіна), Святослава Вакарчука та «Братів Гадюкіних». Представлять бійцям виконавці й три авторські пісні, зокрема – керівника «Рогів» Андрія Сніцарчука.

За словами Тараса Ярославовича, кожен день гурт матиме два виступи – для військових та для цивільних.

Поїздка відбуватиметься за підтримки львівського Будинку офіцерів та волонтерів. Окрему подяку актори-музиканти складають Ірині Дзюбі, котра зараз готує гуманітарний вантаж для туру, що також украй важливо.

Варто зазначити, що це вже не перший марш-кидок заньківчан в АТО. «День» уже повідомляв про вистави «Наталка Полтавка» та «Сватання на Гончарівці», з якими актори кілька разів упродовж 2015 року були у Сватовому (див. публікації «Наталка Полтавка» – на ура» від 25.01.2015 та «Сватання на Гончарівці» для сватовчан» від 8.12.2015).

Щодо кавер-гурту, то він минулого року наприкінці серпня – початку вересня мав виступи у Краматорську, Красноармійську, Попасній, Лисичанську, Сватовому та Слов'янську. Тоді, крім концертної програми, заньківчани та волонтери привезли нашим захисникам перев’язочні матеріали, цукор, книжки, а дітям, котрі відвідали концерт у Лисичанську, – іграшки та всяке-різне шкільне приладдя.

Залишається додати, що історія кавер-гурту The Rohies («Роги») розпочалася 2010 року, і він сформувався з музичної складової нової  вистави «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами» (за кіносценарієм Івана Миколайчука). Тоді режисер-постановник «Небилиць» Вадим Сікорський запропонував акторам самим виконати усі музичні партії на автентичних українських інструментах. Отак і виник фольклорний ансамбль з акторів-музик,  котрий чи не відразу став популярним і серед колег, і серед шанувальників Театру Заньковецької. А тепер-от і на сході України.

Про перебіг туру «Рогів» – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...