Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Південноамериканські країни створили новий регіональний блок

23 березня, 2019 - 09:14
Фото Reuters

PROSUR - нове регіональне об'єднання держав Південної Америки - має прийти на зміну Союзу південноамериканських націй (UNASUR).

Про це повідомляє DW.

Запуск нової ініціативи анонсували в столиці Чилі - Сантьяго. Крім цієї країни, до блоку приєдналися Аргентина, Бразилія, Колумбія, Еквадор, Парагвай, Перу і Гайана.

У спільній декларації лідерів відзначається, що завдання нового блоку - захист демократії, а також «оновлення і зміцнення» регіональної інтеграції.

Повідомляється, що главу Венесуели Ніколаса Мадуро, на зустріч в Сантьяго не запросили. У той же час запрошення було направлене тимчасовому президенту країни та голові Національної асамблеї Хуану Гуайдо. Однак він також не з'явився на саміті і своїх представників не надіслав. Причини такого рішення невідомі.

Нагадаємо, застаріле об'єднання UNASUR було створене з ініціативи попередника Мадуро - Уго Чавеса - а також тодішніх президентів Бразилії та Аргентини - Лули да Сільви і Крістіни Кіршнер. Воно існувало з 2008 року.

З плином часу 12 країн призупинили своє членство в UNASUR - через розбіжності і в зв'язку з неготовністю блоку сприяти врегулюванню ситуації в Венесуелі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ