Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

МЗС: Крим перетворюється на зону беззаконня

23 квітня, 2014 - 18:19
Фото: Reuters

У Міністерстві закордонних справ стурбовані порушенням прав і свобод громадян України російською стороною внаслідок окупації Криму, заявив на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

"Крим за потуранням Москви перетворюється на зону беззаконня, чиниться тиск на мешканців півострова, які не бажають приймати громадянство Російської Федерації", - цитує його УНІАН.

За його словами, МЗС стурбоване порушенням прав і свобод громадян України російською стороною внаслідок окупації АР Крим.

Перебийніс наголосив, що нелегітимна кримська влада продовжує вживати заходи, спрямовані на утиски національних та культурних прав українців та кримських татар. Зокрема, здійснюється системна політика, спрямована на викоренення української та кримськотатарської культури, в тому числі - забороняється викладання цими мовами у школах, а кримські татари постали перед загрозою депортації, звільнення з роботи тощо. На них здійснюються напади за відмову від російського громадянства та бажанням розмовляти рідною мовою, наголошують в МЗС.

У МЗС України обурені також фактом раптового припинення Росією прийняття заяв про бажання залишитись громадянами України, всупереч обіцянкам.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ