Хто забуває уроки історії, приречений на їх повторення
Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник іспанського походження

Мінкульт: в Україні 6% об'єктів культурної спадщини потребують реставрації

23 квітня, 2018 - 21:30
Фото rbc.ua

В Україні на державному обліку перебуває 129 тис. 779 об'єктів культурної спадщини. З них трохи більше 8 тис. потребують проведення ремонтно-рестравраційних робіт.

Про це у Міністерстві культури України повідомили 112.ua у відповідь на інформаційний запит.

"Відповідно до щорічного звіту "Про нерухомі пам'ятки та об'єкти культурної спадщини за 2017 рік" всього на державному обліку перебуває 129 тис. 779 об'єктів культурної спадщини, які відповідно до ст. 1 закону "Про охорону культурної спадщини" є пам'ятками. З них 8078 потребують проведення ремонтно-реставраційних робіт", - йдеться у відповіді Мінкультури.

Міністерство уповноважене вести Державний реєстр нерухомих пам'яток України. Станом на 1 квітня 2018 року до Реєстру внесені дані про 8 тис. 953 пам'ятки, з них 914 - національного значення.

Зазначається, що відповідно до чинного законодавства утримувати пам'ятку у належному стані має власник або уповноважений ним орган, або ж користувач.

Якщо є загроза для пам'ятки його власник або уповноважений ним орган зобов'язані негайно повідомити про це орган охорони культурної спадщини обласних, районних держадміністрацій та орган місцевого самоврядування, на території якого розташована пам'ятка.

"Принагідно зазначаємо, що Мінкультури не проводить моніторинг стану нерухомих пам'яток України", - підкреслили у відомстві.

Джерело: 112 Україна

Новини партнерів

Loading...