Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

У Вінниці представили колекцію столітніх раритетів – від вишитих сорочок до намиста з коралів

23 квітня, 2018 - 20:10

Вінницький обласний краєзнавчий музей до свого 100-річчя відкрив виставку «Поділля у мистецьких традиціях», на якій представлені предмети інтер’єру традиційного подільського житла: вишиті та ткані рушники, скатертини, доріжки, залавники, верети, рядна. Чільне місце в експозиції займають килими ХІХ – І половини ХХ століття з геометричним та рослинним орнаментом. Але на особливу увагу відвідувачів заслуговують подільські вишиванки з характерними техніками – низзю, кафасором, гладдю, качалочкою та виколюванням.

«Вишивка була головним декоративним акцентом рушників, скатертин і сорочок – основи подільського народного одягу, – розповідає завідуюча науково-дослідницьким відділом давньої історії музею Ганна Кавун. – Традиційне вбрання українців Східного Поділля характеризується різноманітним матеріалом (полотно, сукно, шкіра), розмаїттям фактури, крою, декорування, має різні техніки ткацтва і вишивки. З колекції верхнього одягу на виставці представлений весільний кожух, оздоблений тасьмою та аплікацією. Але мене особисто вражає колекція хусток кінця ХІХ століття та яскраві прикраси: бісерні зґарди, намиста з коралів та білого мінералу».

На сьогодні колекція пам’яток декоративно-ужиткового мистецтва музею нараховує понад 3,5 тисячі предметів. На виставці представлено 146 творів, які дають уяву про загальні напрями формування фонду. Поруч з раритетними роботами представленні витвори й сучасних майстрів, які відроджують народні ремесла на Поділлі. Переглянути їх усіх вінничани та гості міста мають можливість до 27 травня включно.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото Вінницького обласного краєзнавчого музею

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...