Ми повинні бути відважними, не втрачаючи при цьому здорового глузду
Лех Валенса, польський політичний діяч, активіст і захисник прав людини

У Тернополі представили всеукраїнський експеримент "Громадянська компетентність школярів"

23 травня, 2019 - 18:25
Фото tv4.te.ua

Всеукраїнський експеримент, спрямований на розвиток громадянської компетентності школярів, запроваджують у Тернопільському правовому ліцеї № 2. Триватиме проект до 2023-го року.

Як розповіла учора, 22-го травня в ефірі програми UA:Українського радіо Тернопіль «Тема дня» директор ліцею, кандидат педагогічних наук, юрист Інна Іванюк, в експерименті беруть участь ще два навчальні заклади України — Іллічівська Одеської області і Харкова.

«Ми дуже довго до цього йшли, — зазначила пані Інна. — Протягом десяти років тривала реорганізація загальноосвітньої школи в правовий ліцей. Потім ми зініціювали Всеукраїнський форум «Формула успіху правової держави очима дітей». Тому вважаю справедливим те, що на базі нашого закладу запроваджують цей експеримент», — наголосила вона. 

До проекту долучилися Тернопільська міська рада, Головне територіальне управління юстиції в Тернопільській області, юридичний факультет Тернопільського національного економічного університету.

Завершать експеримент представленням концепції громадянської компетентності школярів з відповідною моделлю для навчальних закладів України. «Сподіваюся, саме Тернопіль стане прикладом для всієї держави», — зазначила Інна Іванюк і додала, що в тернополян ця концепція вже готова.

30-го травня в Тернопільському правовому ліцеї №2 відбудеться апробація нового підручника «Незнання не звільняє…», в якому зібрана правова нормативна база для вчителів, учнів і батьків. Автори — Інна Іванюк і заступник міського голови Тернополя, голова Тернопільського осередку Союзу юристів України Леонід Бицюра. 

Лариса МИРГОРОДСЬКА, Тернопіль

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ