Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Херсонес занесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО

23 червня, 2013 - 13:18
Херсонес занесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО

Під час засідання 37-ї сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Камбоджі більшістю голосів "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" внесено до списку всесвітньої спадщини. Про це повідомив міністр культури Леонід Новохатько, передає прес-служба відомства.

"Тепер до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять сім українських культурно-архітектурних та природних об'єктів", - зазначив Новохатько.

За його словами, пам'ятка складається з кількох заповідних ділянок, це частина античного Херсонеського городища та його сільськогосподарської округи - хори.

"Херсонеське городище є єдиним у Північному Причорномор'ї цілісно збереженим зразком античного міста, яке існувало з V ст. до н.е. по XIV ст. н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд", - розповів Новохатько.

При цьому він зазначає, що хора є унікальними фрагментами ділянок сільськогосподарських околиць стародавнього міста. Вони є єдиним подібним прикладом у Європі, який дає можливість зрозуміти систему організації господарської діяльності та розподілу території між громадянами античного міста.

Нагадаємо, раніше унікальні українські дерев'яні церкви Карпатського регіону було внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ