Мова — це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма нашого організовування. Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…
Іван Огієнко, український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

У Луцьку відбувся благодійний забіг заради порятунку дитини

23 липня, 2017 - 16:56

Майже 200 людей  взяли участь у благодійному забігу, який організували оргкомітет фестивалю українського духу «Бандерштат», «Лучеськпівмарафон» та проект  «Меценати для солдата». Таким чином вони долучилися до благородної справи: збирання коштів для лікування в Туреччині семирічної Настуні Абрамчук. Ще рік тому Настуся пішла в перший клас другої школи, що у місті Ковель, в Ковелі, дуже добре навчалася, любила співати і малювати. У грудні минулого року дівчинці поставили діагноз: рак стовбура головного мозку. Лікування  на Волині  не тільки не дало позитивних результатів, а й погіршило стан дитини. Більше того, допомогти  в Україні дівчинці  не змогли. Тому батьки розшукали клініку у Туреччині, де після успішної операціі відновлюється хлопчик з України з таким самим діагнозом. Небайдужі люди зібрали кошти на первинний рахунок (45 971 доларів), який виставила клініка. Лише за постами у Фейсбуці на картку тата  Настуні надійшло  520 000 гривень. (картка Привату тата Абрамчук Сергій Петрович 4149 4996 4811 1977). Але рахунок змінюється, дитині проводять додаткові незаплановані обстеження та стабілізаційне лікування. І,  дякувати Богу, є успіхи.

Благодійний  забіг у  Луцьку відбувся цієї неділі, дистанція  його всього три з половиною кілометри. Вартість реєстрації учасників забігу становила символічні 50 гривень, також організатори  виставили карнавки, у які люди могли покласти свої пожертви на Настуню. Учасники забігу записали і  відеозвернення до Настуні з побажаннями якнайскорішого її одужання. У забігу взяли участь волонтери, бійці АТО, діти та дружини з родин Небесного Легіону, священики, діти, чимало відомих у різних сферах волинян. Як повідомив  координатор проекту «Меценати для солдата» Руслан Теліпський, зібрали на лікування дитини 14 тисяч 615 гривень. Також днями волонтери  передали родині Абрамчуків, яка перебуває поруч з дочкою у клініці, кошти, зібрані раніше для онкохворого бійця АТО  Володимира Бабія. Він нещодавно помер,  але за життя допомагав  цій дитині та іншим онкохворим.

Наталія  МАЛІМОН, «День», Луцьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ