Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

Систему ProZorro посилять штучним інтелектом

23 липня, 2018 - 12:13
Фото: zakupki.prom.ua

Transparency International Україна презентувала нову версію системи громадського контролю держзакупівель DOZORRO.

Основним завданням нового штучного інтелекту буде оцінка ризиків кожного тендеру, повідомляється на сайті Transparency International Ukraine.

Система була представлена в рамках фестивалю громадських активістів “ДОЗОРРО ФЕСТ-2018”.

“Якщо раніше портал був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система буде оцінювати кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати найбільш сумнівні”,– йдеться в повідомленні.

Система буде передавати сумнівні тендери представникам громадських організацій, що входять до DOZORRO-спільноти і вже більше року займаються моніторингом публічних закупівель. Саме вони будуть робити остаточний висновок про наявність порушень.

“Завдяки такій взаємодії людини та машини 2-3 місячні ітерації система почне прогнозувати набагато точніше. Я впевнений, що вже до кінця цього року точність стане дуже високою”, – зазначив технічний координатор порталу Андрій Кучеренко.

Відзначається, що DOZORRO почне роботу на нових засадах вже з 19 липня 2018 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...