Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

ESA запустило супутник з українським двигуном для спостереження за рухом вітрів

23 серпня, 2018 - 13:54
Фото: esa.int

Європейське космічне агентство запустило в космос супутник ADM-Aeolus, призначений для спостереження за рухом вітрів у стратосфері.

23 серпня ракета-носій Vega із супутником стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані, повідомляє Європейське космічне агентство на офіційному сайті.

Одним із основних факторів, що впливають на погоду є вітер. В той же час, він є і однією з головних проблем, що перешкоджають складанню середньострокових і довгострокових метеорологічних прогнозів.

Дані з супутника про швидкість вітрів на висоті до 30 кілометрів допоможуть поліпшити метеорологічні моделі та якість середньострокових прогнозів на кілька днів.

Для збору даних супутник обладнаний доплерівським лідаром ALADIN. Він зможе визначати не тільки швидкість, але і напрямок вітру.

Супутник буде працювати на сонячно-синхронній орбіті типу світанок-захід, при якій він буде постійно летіти по лінії розділу між освітленою і темною стороною планети на висоті 320 кілометрів. Один оборот навколо Землі супутник буде здійснювати за півтори години, а його орбітальний цикл становить 7 днів - саме з таким інтервалом супутник буде збирати дані про атмосферу над однією і тією ж місцевістю.

Маршовий двигун для 4-го ступеня РН RD-868P розробило держпідприємство "Конструкторське бюро "Південне" (КБП) і виготовило держпідприємство "ВО "Південмаш" (ПМЗ, обивда - Дніпро). Успішний пробний пуск РН Vega здійснено в лютому 2012 року, зазначає прес-служба Державного космічного агентства України на офіційному сайті.

З травня 2013 року ЕSА розпочало комерційну експлуатацію нової РН.

У липні 2017 року українські учасники кооперації за програмою Vega продовжили укладений у 2012 році контракт із європейським підрядником - італійською Avio SpA на постачання серійних двигунів для РН Vega до 2020 року.

Уряд України та ESA підписали угоду про співпрацю у сфері використання космічного простору в мирних цілях у 2008 році. До складу ESA входять 17 європейських країн.

Наразі Україна готує створення інформаційного хабу для реалізації підписаної у травні 2018 року угоди з ЄС щодо співпраці в європейській програмі космічного моніторингу Copernicus.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...