Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладачка, культурна діячка

У Львові відкрили Меморіал пам’яті Героїв Небесної сотні (фото)

23 серпня, 2019 - 16:52
Фото автора

У День державного прапора у Львові відбулося відкриття Меморіалу пам’яті Героїв Небесної сотні. Наразі це лише перша черга Меморіалу, завершальні роботи по проекту наразі проходять експертизу.

Сам Меморіал знаходиться на перетині вулиць Кривоноса-Замкова. Його концепція - це створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної сотні, котрі віддали своє життя під час Революції Гідності.

Він складається із двох частин: площі зі стелою на верхній терасі та пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Власне проект будівництва моста перебуває зараз на експертизі. Його планують реалізувати за інвестиційні кошти.

Загалом на даний час побудована стела, яка покрита кортеном. На ній встановлено 107 табличок з портретами Героїв Небесної сотні, які вигравіювані на нержавіючій сталі. На портретах вказано ім’я, дату народження та смерті, а також гасло кожного Героя. Також біля портрету є спеціальний отвір, де кожен може поставити квітку. Варто зазначити, що всі портрети погоджені з родинами загиблих Героїв.

Також вже побудовано три оглядові майданчики, проведено водовідведення та освітлення. У листопаді тут планують висадити дерева, для озеленення території.

На відкриття Меморіалу приїхало близько 40 родин Героїв Небесної сотні. Захід розпочався із хвилини мовчання та підняття державного прапора. Після цього відбулася спільна молитва та освячення Меморіалу.

«Від усіх родин дякую вам за пам'ять — вона є надзвичайно важливою. Поки ми пам’ятаємо, доти наші Герої живуть з нами. Але хочу нагадати всім — Герої Небесної сотні, Герої російсько-української війни віддали життя за те, щоб ми продовжували жити, щоб ми змогли реалізувати те, що не встигли вони. Пам'ять повинна бути активною — ми повинні пам’ятати, що в Україні триває війна, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб те, про що мріяли Герої Небесної сотні, втілилося в життя», — звернувся до присутніх Володимир Боднарчук, голова ГО «Родина Героїв Небесної сотні».

Завершився захід виконанням пісні про Небесну сотню від Павла Табакова та вихованців його творчої школи.

Після цього люди підходили до Меморіалу, запалювали лампадки та клали квіти біля портретів Героїв, а також молилися.

Павло ПАЛАМАРЧУК. Львів, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ