Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Державну митну службу піддадуть цифровій трансформації, - Нефьодов

23 вересня, 2019 - 12:16
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Вже до кінця року Державну митну службу (ДМС) піддадуть цифровій трансформації, завдяки якій суспільству відкриється доступ до знеособленої митної інформації, і по кожній експортно-імпортній угоді можна буде отримати дані за публічним веб-посиланням

Про це повідомив очільник ДМС Максим Нефьодов, передає Економічна правда.

За словами Нефьодова, у митниці є три найважливіші місця контролю:

1. Обмін даними з міжнародними партнерами. За його словами, сьогодні можуть існувати ситуації, коли з Польщі виїжджають iPhone по 1000 дол, а в Україну замість них потрапляє керамічна плитка по 10 дол.

2. Фізичний контроль на кордоні.

3. Аналіз статистичної інформації.

"Аналіз повинен допомагати шукати дивні тренди і співпадіння, коли раптово нашу країну починають завалювати пластиковими квітами, чи тією самою керамічною плиткою, чи секондгендом, чи меблями з лози, чи іншим підозрілими речами. Коли компанії в одному вантажі возять неприродні комбінації товарів", - зазначив голова митниці. 

"І нарешті останнє, що нас очікує - це дуже швидке відкриття митної інформації, - розповідає Нефьодов. - Ми подаємо законопроект щодо відкриття знеособлених даних по митниці. Ми дуже хочемо відкривати взагалі всю інформацію, звичайно, не порушуючи комерційну таємницю".

Голова ДМС розраховує запровадити інформаційну систему, яка створюватиме посилання на кожну експортно-імпортну операцію. І по цьому посиланню будуть доступні всі необхідні документи. 

Крім того, на базі інформаційних ресурсів і даних митниці публічно створять доступний аналітичний модуль (Business intelligence, ЕП), який візуалізує всю митну інформацію.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ