Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

СБУ викрила у Києві конвертцентр з оборотом до 1 млрд грн на рік

23 вересня, 2019 - 10:45
Фото: прес-центр СБУ

У Києві Служба безпеки України припинила діяльність потужного конвертаційного центру із загальним обсягом понад 1 млрд грн на рік.

"Оперативники спецслужби встановили, що група ділків організувала протиправний бізнес, який діяв з 2017 року. Зловмисники на замовлення "клієнтів" здійснювали фінансові операції з використанням низки фіктивних підприємств для незаконного переведення коштів у готівку з метою ухилення від податкового навантаження та виведення грошей у "тіньовий" сектор економіки. Серед замовників протиправних послуг були представники комерційних структур реального сектору економіки Київщини та низка державних підприємств", - повідомляє прес-центр СБ України в понеділок.

Під час санкціонованих слідчих дій у Києві в офісних приміщеннях, автомобілях і за місцем проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили понад 130 печаток фіктивних комерційних структур, держпідприємств і більш ніж 4 млн готівки в різних валютах у гривневому еквіваленті. Також виявлено установчі, реєстраційні документи і печатки "офшорних" компаній, які використовували для виведення коштів за кордон, з подальшим псевдоінвестуванням та їх легалізацією через купівлю рухомого і нерухомого майна.

Крім того, вилучено комп'ютерну техніку, електронні ключі та носії інформації, що містять фінансово-господарською та бухгалтерську документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ