Чесність виростає тільки на ґрунті свободи.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представник культурного руху шістдесятників

В Ужгороді дебютував Всеукраїнський конкурс живопису імені Адальберта Ерделі

23 жовтня, 2015 - 20:27
Фото автора

Тривав він впродовж трьох жовтневих днів – 21-23 жовтня. Творче змагання, що має шанс стати культурною візитівкою області, започатковував Закарпатський художній інститут на честь 70-річчя утворення першого мистецького закладу краю.

Участь у конкурсі взяли 26 представників з 11 вищих навчальних закладів України: Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ), Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Луганського національного університету ім. Т.Шевченка, Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М.Бойчука, Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Короленка, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Полтавського технічного університету ім. Ю.Кондратюка, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії наук, Херсонського державного університету та Закарпатського художнього інституту. «Метою конкурсу, передовсім, є підтримка талановитого студентства, сприяння самореалізації та творчому розвитку молоді, популяризація закарпатської школи живопису, а також підвищення якості підготовки фахівців, системного вдосконалення навчального процесу, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, обміну досвідом між викладачами щодо традиційних та новітніх методик навчання образотворчому мистецтву», - каже ректор Закарпатського художнього інституту ім. А.Ерделі, професор Іван Небесник.

Для учасників конкурсу його організатори влаштували пленер на території Ужгородського скансену. Своєрідне гасло творчого змагання сформулював народний художник України В. Скакандій – «новий погляд на старе село». Молодим обдаруванням належало виконати живописний твір на закарпатську тематику та представити його на суд журі, до якого увійшли президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін, метри художньої школи Закарпаття Володимир Микита, Василь Скакандій та Антон Ковач, ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник. В останній день конкурсу журі підбило підсумки. Гран-прі було присуджено Маргариті Романенко (ДЗ «Луганський національний університет ім.Т.Шевченка»). У номінації "За технічне володіння матеріалом" перемогла Анастасія Щетиніна (Харківська державна академія дизайну і мистецтв). У номінації "За стилістичну організацію у висвітленні теми" кращою стала Ірина Ворона-Балтазюк (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), а переможницею номінації "За продовження традицій закарпатської школи живопису" – Віра Воробок (Закарпатський художній інститут).

Власні нагороди – почесні дипломи НАМУ – вручив її президент Андрій Чебикін. Призи дістали Маргарита Романенко, Ірина Ворона-Балтазюк, Віра Воробок та Микола Крикун (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія).

Виступаючи перед присутніми А. Чебикін наголосив, що «логічним буде створення на Закарпатті художньої академії. Вона стане четвертою після Київської, Харківської та Львівської. Ми довго працювали й над тим, щоби створити академію на Півдні – в Криму, та через відомі події нині це неможливо. Зате найближчим часом матимемо вже два потужні виші на Заході – в серці України і в найбільш європейській її часині, для створення якої на Закарпатті є всі підстави: як історичне підґрунтя, так і сучасна мистецька репутація області, вагомий внесок у творення якої здійснює саме Закарпатський художній інститут».

 

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Ужгород

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...