Не здобутки техніки, а вага Слова в суспільстві визначає міру його цивілізованості.
Андрій Содомора, український перекладач, письменник, науковець

Трамп оголосив про скасування санкцій проти Туреччини

23 жовтня, 2019 - 20:57
Фото Reuters

Президент США Дональд Трамп у середу заявив, що розпорядився зняти всі санкції з Туреччини, введені у відповідь на військову операцію в Сирії.

"Я дав настанови міністрові фінансів про зняття всіх санкцій, введених 14 жовтня у відповідь на операцію Туреччини", - сказав він.

Тим часом, Мінфін США опублікував повідомлення про зняття санкцій.

Підрозділ Мінфіну США OFAC (Office of Foreign Assets Control), який відповідає за правозастосування в сфері санкцій, оголосив про виведення з-під санкцій міністра оборони Туреччини Хулуси Акара, міністра енергетики Фатіха Донмеза і глави МВС Сулеймана Сойлу.

Крім того, США зняли санкції з міністерства оборони і міністерства енергетики Туреччини.

З 9 жовтня ЗС Туреччини проводили на півночі Сирії операцію, яку США піддали нищівній критиці.

Минулого четверга Туреччина з США уклали угоду, відповідно до якої Анкара припинила бойові дії в Сирії проти курдських формувань. Курди, зі свого боку, повинні відвести сили від так званої зони безпеки.

Наприкінці минулого тижня глава Пентагону Марк Еспер заявив, що президент США розпорядився відвести всіх американських військових з півночі Сирії, щоб не допустити їх залучення в бойові дії між турецькою армією і курдськими загонами.

Потім Трамп підписав виконавчий указ, яким ввів санкції щодо міністерств оборони і енергетики Туреччини. Крім того, до санкційних списків були включені міністр оборони Туреччини, глава МВС і міністр енергетики. Трамп також прийняв рішення збільшити тарифи на сталь для Туреччини на 50%.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ