Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

До полонених РФ моряків мають бути допущені МКЧХ і комітет проти тортур, - Геращенко

24 січня, 2019 - 15:26
Фото: Facebook

Всі члени української делегаціі в ПАРЄ на дебатах про провокації РФ в Азові говорили в один голос з єдиною вимогою - негайно звільнити наших військовополонених моряків і розблокувати судноплавство в Азові і Керченській протоці.

Під час дебатів у ПАРЄ доповідач Андрес Нік згадав всі попередні резолюції, що засуджують РФ і наголосив на незмінній позиції асамблеї щодо підтримки територіальної цілісності і суверенітету України.

Також ПАРЄ вимагає негайно звільнити полонених РФ моряків, відповідно з Женевською конвенцією. До моряків мають бути допущені МКЧХ і комітет проти тортур, повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

“Російське лоббі тут сильне і працює. Але і ми не даємо ім спуску. Українська делегація не дала цим сербам говорити про російський Крим. Ми голосно скандували :» No!»  Дякуємо всім колегам, хто підтримує Україну. Хто засуджує РФ. Хто привітав створення єдиної Української Церкви . А український делегаціі сьогодні варто подякувати за Єдність”, - написала Геращенко.

Вона також пояснила, що відповідно до ухваленої сьогодні резолюції, має бути розблокована Керченська протока і забезпечене вільне нормальне суднопавство. Жорстко підтримали Україну британська делегація і група консерваторів, які назвали дії РФ непрекритою агресією і говорили про готовність надіслати кораблі в протоку.

Ірина Геращенко також окреслила основні тези, проголошені на дебатах у ПАРЄ членами української делегації, зокрема:

Борислав Береза в емоційному виступі згадав обстріли Маріуполя і збитий з російської зброї Боїнг. РФ тоді не отримала адекватного покарання.

Андрій Лопушанський говорив про стан здоров‘я моряків і вимогу негайного звільнення.

Володимир Ар’єв нагадав заяву українського омбудсмена Л. Денисової , що ми не маємо жодної інформаціі про стан здоров‘я поранених .

Леонід Ємець наголосив на блокаді вільного судноплавства і удару по економіці Україні.

Владислав Голоб підкреслив, що блокада наших морских портів в Бердянську і Маріуполі - це елемент гібридної війна РФ проти України . Й закликав до нових санкцій і економічного тиску на РФ.

Олексій Гончаренко нагадав, що це РФ розірвала і перекреслила угоду про судноплавство і використання морських нейтральних вод. Він навів блискучі цитати Чемберлена і Черчиля, й наголосив, що ми будемо боротися за нашу країну, а не капітулювати.

Олег Ляшко заявив, що саме чере Росію палає пів - Європи. Й закликав колег не маскувати під м‘якими формулюваннями правду про російську агресію .

Сергій Соболев нагадав, що й зараз в протоці і заблоковано судноплавство і палають кораблі.

Сергій Кіраль звернувся до комісара з прав людини РЄ Д. Міятович із закликом долучитися до звільнення моряків .

Георгий Логвинский закликав вживати термін військовополонені до моряків , а РФ назвати терористом, й визнати наших полонених заручниками.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ