Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

На Вінниччині якість води контролюватиме мобільна лабораторія

24 січня, 2019 - 12:32
Фото надано автором

890 тисяч гривень виділила область з екологічного фонду на придбання спеціальної мобільної лабораторії для здійснення контролю за якістю поверхневих, підземних та стічних вод і скидів шкідливих речовин у водні ресурси. Як повідомляє департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА, мобільна лабораторія облаштована на базі придбаного автомобіля Reno Dokker. Вона обладнана спеціальним устаткуванням: фотометром Palintest-7500, нагрівачем проб, оксиметром Oxi 3310, пробовідбірниками, які дають змогу проводити експрес-аналізи стічних та поверхневих вод безпосередньо на місці відбору.

«Мобільна екологічна лабораторія використовуватиметься передусім у разі виникнення надзвичайних ситуацій або для проведення термінових спостереження за станом водних об’єктів на території області, – уточнили в департаменті. – Проект покликаний підвищити ефективність державного контролю з боку Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області щодо дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Тобто співробітники відомства відтепер матимуть можливість оперативно реагувати на ті чи інші виклики і проводити експрес-аналізів на місці пригоди».

Нагадаємо, торік на Вінниччині в рамках програми «Питна вода» було профінансовано реалізацію 9 проектів на майже на 7 млн грн. Цього року, як писав «День», область планує витратити на очищення акваторії Південного Бугу, а відтак поліпшення якості питної води, понад 200 млн грн, залучивши при цьому кошти Державного агентства водних ресурсів України та місцевих бюджетів. Серед першочергових заходів – розчистка правої притоки Бугу річки Десна, реконструкція берегозакріплювальних споруд в межах селища Стрижавка, очищення від мулових наносів Південного Бугу в межах міст Хмільник та Вінниця.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...