Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Президент і Прем’єр привітали з професійним святом працівників зовнішньої розвідки

24 січня, 2019 - 11:37
Фото: president.gov.ua ( Участь Президента в урочистостях з нагоди 26-ї річниці Служби зовнішньої розвідки України, 30 листопада 2017 року)

Президент Петро Порошенко привітав особовий склад і ветеранів зовнішньої розвідки із 100-річчям від дня утворення першого підрозділу української зовнішньої розвідки та професійним святом — Днем зовнішньої розвідки України.

Привітання глави держави оприлюднено на офіційному сайті Адміністрації Президента.

"Саме у той далекий період зароджувалися національні розвідоргани, засадничий стрижень яких становили звитяга і героїчні вчинки вивідників княжої доби, козацьких пластунів, всюдисущих агентів Богдана Хмельницького, а також патріотизм та відчайдушність розвідників Української Народної Республіки. Нині, як і сто років тому, Україна захищає свою незалежність від російської агресії Адже те, що відбувалося у 1917–1921 роках, ті “гібридні” методи ведення більшовицько-українських воєн у різних формах проявляються й у наш час", - зазначив Президент.

Він акцентував, що сьогодні зовнішня розвідка повинна оперативно здобувати упереджувальну інформацію, необхідну керівництву держави для прийняття важливих стратегічних рішень, надійно захищати інтереси держави у жорстких конкурентних зовнішніх умовах, забезпечити повноцінну інтеграцію до євроатлантичної розвідувальної спільноти.

Порошенко подякував усім за вміння долати труднощі і досягати поставленої мети та висловив упевненість, що компетентність, наполегливість та ефективна діяльність працівників зовнішньої розвідки і надалі сприятимуть вагомим здобуткам та успіхам у служінні Українському народові.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний в тому, що закріплення курсу на членство в ЄС і НАТО у Конституції сприятиме інтеграції Служби зовнішньої розвідки у розвідувальні структури Альянсу.

Про це йдеться у його привітанні розвідників з нагоди професійного свята, оприлюдненого на Урядовому порталі.

“Сьогодні українська розвідка докорінно змінюється. Перед нами стоїть завдання інтеграції в розвідувальні структури НАТО та тісної співпраці із спеціальними службами держав-членів Альянсу. Ми мусимо виконати нашу місію перед нинішнім та майбутніми поколіннями і забезпечити незворотність євроатлантичної інтеграції України. Впевнений, що закріплення курсу на членство в ЄС і НАТО у Конституції України сприятиме цьому процесу”, - зазначив Гройсман.

За його словами, у час воєнної агресії Росії та гібридної війни, яку вона веде проти нашої держави, роль Служби зовнішньої розвідки зростає. Протидія спецслужбам держави-агресора вимагає від українських розвідників мобілізації та витримки. Служба змушена діяти в умовах підвищеної небезпеки та вирішувати надскладні завдання, пов’язані з воєнними, інформаційними, економічними та іншими загрозами для нашого суспільства. Від професіоналізму українських розвідників залежить безпека держави, успіх у протистоянні агресору і проведення внутрішніх реформ.

“Переконаний, що успішна діяльність Служби зовнішньої розвідки є одним з ключових факторів безпеки як для нашої держави, так і для всього східноєвропейського регіону. Тому уряд і надалі приділятиме належну увагу потребам Служби для успішного здійснення нею своїх функцій щодо захисту нашої держави та суспільства”, - підкреслив Прем’єр-міністр.

Він подякував всім працівникам зовнішньої розвідки за віддану службу Батьківщині та успішне протистояння агресору в умовах гібридної війни.

Нагадаємо, 24 січня в Україні щорічно відзначають  День зовнішньої розвідки.

День установлений 22 листопада 2018 року Президентом України Петром Порошенком ураховуючи значний внесок співробітників розвідувальних органів України у справу забезпечення захисту національних інтересів України від зовнішніх загроз, а також життя, здоров'я її громадян та об'єктів державної власності за межами України, зміцнення обороноздатності держави, з метою відродження національної розвідувальної ідентичності та започаткування сучасних традицій вшанування звитяг зовнішньої розвідки України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ