Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

SpaceX вивела на орбіту 60 супутників для глобальної мережі інтернет-покриття

24 травня, 2019 - 12:57
Фото: Reuters

Важка американська ракета-носій Falcon 9 в п'ятницю успішно вивела на орбіту 60 міні-супутників, призначених для початку створення глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

"Успішне виведення супутників підтверджено", - передає Reuters повідомлення компанії.

Запуск двоступеневої ракети Falcon 9 був здійснений о 05:30 (за Києвом) з 40-го стартового комплексу на космодромі NASA на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Приблизно через одну годину і дві хвилини після запуску на висоті 440 км супутники системи Starlink відділилися від ракети. Потім з користуванням власної рухової установки вони повинні вийти на задану орбіту висотою 550 км.

Загальна маса вантажу, виведеного на орбіту ракетою-носієм Falcon 9 компанії SpaceX, яка стала найбільшим для її ракет, склала 18,5 тонн.

Тим часом багаторазовий перший ступінь ракети-носія Falcon 9 зробив успішну керовану посадку на автоматичній плавучій платформі Of Course I Still Love You біля берегів штату Флорида через вісім з половиною хвилин після старту ракети.

60 супутників Starlink є першими з планованих близько 12 тис. космічних апаратів даного типу для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Передбачається, що всі вони будуть виведені на орбіту після 2020 року. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Як раніше повідомляв власник компанії SpaceX Ілон Маск, для забезпечення мінімального покриття потрібно, щонайменше, шість аналогічних запусків ракет з 60 супутниками, які планується здійснити до кінця поточного року, тобто вивести на орбіту 360 апаратів, а для середнього - 12 запусків, які дозволять створити угруповання з 720 апаратів.

SpaceX є однією з цілої низки компаній, які прагнуть розмістити на орбіті великі орбітальні угруповання супутників для забезпечення глобального інтернет-покриття. Серед них - OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon. Як повідомлялося, компанія OneWeb в лютому поточного року також вивела на орбіту перші шість супутників власної системи.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ