Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

У РФ відмовили українському консулу у зустрічі з Балухом

24 травня, 2019 - 18:11
Фото: Володимир Балух (facebook.com/crimea-news.info)

Український консул отримав відмову у зустрічі з політичним в'язням Володимиром Балухом, на що українське посольство направило ноту Міністерству закордонних справ Росії.

Про це йдеться у повідомленні омбудсмена Людмили Денисової в Facebook.

Як зазначила Денисова, вона 24 травня отримала відповідь на запит до міністра закордонних справ України по забезпеченню відвідування дипломатичними працівниками українського посольства політв'язня Володимира Балуха, що міститься в Тверській області.

"У МЗС мені повідомили, що український консул проводив зустріч з керівником колонії, де міститься Володимира. Представника посольства ознайомили з матеріалами перевірки "УМВС Росії" в Керчі, на підставі якої Балух нібито визнаний громадянином РФ. При цьому "російський паспорт" Балуха не було надано, тому що він так і не оформлявся. Консул також звертався до керівництва колонії, щоб йому дозволили зустрітися з Балухом, проте в цьому було відмовлено", - повідомила омбудсмен.

Вона нагадала, що Балух раніше повідомляв у листах активістці Українського культурного центру в Криму про те, що до нього не допускають українських консулів за нібито його російське громадянство.

Крім того, за інформацією МЗС, Володимира відвідувала 7 травня його адвокат Ольга Дінз. Вона повідомила про значне погіршення стану здоров'я українського політв'язня, на нього адміністрація закладу здійснює психологічний тиск, а також йому не надається медична допомога.

"Посольство України в РФ направило ноту на адресу МЗС РФ з викладенням фактів порушення прав громадянина України Володимира Балуха з метою отримання відповідних роз'яснень і забезпечення його зустрічі з дипломатичним представником України", - заявила Денисова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ